Načítám ...

Krtek je gentleman

11. Září 2016

To by možná tvrdil ing. Zeman, ale vážně je to pěkná svině. Ve školce nám malovali obrázek hodného a kamarádského krtka, který jezdí v autě, šije kalhotky, nosí kalhotky, který má ruce, obří oči, nosí lopatu a se kterým kamarádí myš, ježek, zajíc a žába.

maxresdefault.jpg

Příběh epizody Krtek a Tomáš se začal psát někdy minulý měsíc. To milé, užitečné a chráněné zvířátko nám v sadě udělalo nespočet krtičáků. Což o to, to se rozhrabe, krtek uteče a dál si můžu představovat jak krtek v kalhotech jezdí v autě a z okýnka mává na žábu rukou ověšenou rolexkami.

Krtek vrací úder

Jenže krtek odmítl opustit své pozice a krtičáky opět vykopal. V tu chvíli mi bylo jasné, že to není takový dobrák, je by se mohlo na první pohled zdát. Rozhodl jsem se pro mírové vykuřování krtka, protože na mojí straně je právo a spravedlnost. Do všech otvorů jsem naládoval karbid a pak jsem to zalil. Krtek na moje volání po dohodě odpověděl opětovným vyhrabáním krtičáků.

Kdo se vleče neuteče

Ač nerad, musel jsem použít silnější donucovací prostředky. Pokusil jsem se zmenšit krtkův perimetr důmyslným rozrytím jeho spletitých chodbiček. Po několika hodinách činnosti mi došlo, že jsem jako Achilles honící želvu a že, jak selský rozum radí, krtka nikdy tímto způsobem nechytím. Krtek samozřejmě mezítím vyhrabal další zákopy (kdybych byl paranoidní, tvrdil bych, že se mě pokusil obklíčit).

achileese-1.jpg

Past! Válka je válka, chlór mi Ženevská úmluva nedovoluje, není jiná možnost. Nastražil jsem tedy na krtka důmyslené zařízení na jeho polapení. Ten gentleman v kalhotech je ale tak vychcanej, že ho zahrnul hlínou a chodbu si vykopal okolo. Do rána samozřejmě obnovil své panství.

Smír

Nakonec jsem si vzpoměl, že moudřejší ustopí, tak jsem ho nechal, aby si tam hrabal co chce. Zahrada zůstala rozrytá, samozřejmě né kvůli mému neopatrnému lovu, ale kvůli krtkově vzpupnému počínání. Je vidět, že se od pandy něco naučil - manýry z Vietnamu a konec jako v Koreji.

krtek.JPG

Komentáře k článku

Článek bohužel ještě nemá žádné komentáře.


FB G+
nebo po přihlášení přes účet sociálních síťí
Portrét