Řešení příkladů z Feynmanových přednášek

Aktuální hodnocení: ★★★★★hodnotilo 2 uživatelů, hodnocení 98%

Omlouvám se, ale pro hodnocení seriálu je třeba se prokázat účtem sociální sítě.

Facebook login
Google

Ihned po autorizaci přes Facebook nebo Google+ budete mít možnost ohodnotit seriál na stupnici od nuly do sta.

Kliknutím na stupnici odešlete své hodnocení. Hodnoťte s rozvahou a klidem v duši.

Natupnici jste zvolili právě 0%

Tento seriál jste už hodnotili. Zkuste prosím ohodnotit jiný.

Nikde na internetu jsem nenašel řešení v angličtině, natož pak v češtině, k příkladům z Feynmanových přednášek. Bohužel nejsem natolik zdatný, abych všechny příklady hravě vyřešil, a tak na jejich rozluštění vždy vynaložím spoustu práce a postarájí se mi o hromadu trápení. To bych chtěl všem, kteří si nebudou vědět rady, stejně jako já, ušetřit. V tomto seriálu se pokusím časem nastřádat řešení ke všem příkladům. Samozřejmě neručím za to, že budou správně vypočítány - přece jenom mám jenom selský rozum a chytrého tátu po ruce.

Načítám ...
29.
Červenec
2013

Pohyb

Konečně osmá kapitola prvního dílu. Jak nadpis napovídá, dozvíme se něco o pohybu. Píše se o rychlosti, zrychlení, atd. a zjistíme co to vůbec taková rychlost je a jak je složité ji popsat a jaké s tím měli potíže i staří Řekové, Arabové a Babyloňané.

FeynmanDalší čtení »
5.
Červenec
2013

Teorie gravitace

f70.pngCavendishův experiment Konečně sedmá kapitola prvního dílu Feynmanových přednášek. Dozvíme se mnoho super věcí o gravitaci, drahách a chování planet, o všech třech Keplerových zákonech, Newtonově gravitačním zákoně ale také o Cavendishově experimentu , který mě obvzálšť zaujal (všechno o něm je k nalezení na anglické wikipedii). Také se Feynman zmiňuje o tom, že co nevidět přijde Einstein se svojí jinou gravitační teorií a Newton bude mít pech.

FeynmanDalší čtení »
12.
Květen
2013

Pravděpodobnost

V první knize šestá kapitola. Dozvíme nové zajímavé věci o náhodné procházce, fluktuacích, rozložení pravděpodobnosti a o Heisenbergově zákonu neurčitosti. Jsou zde pouze tři úlohy. Pokuď se chystáte přečíst si řešení třetí z nich, doporučuji nejdřív na wikipedii projít pojmy, kterým nerozumíte, pak se vám objeví řešení.

FeynmanDalší čtení »
11.
Květen
2013

Zachování energie

Čtvrtá kapitola prvního dílu. Ve všech příkladech a v celé této kapitole nás Feynman obeznámí s fíglem virtuálního posunutí a s principy zákonu zachování energie. Šikovně posuneme jednou částí soustavy a sledujeme změny. Z toho odvodíme přítomné vztahy.

FeynmanDalší čtení »